0_Македонија.ПорталОпштество

Партија на пензионери: Законски измени на усогласување на пензиите и за пензионираните од МВР со стаж покус од 40 години

Партијата на пензионери ги информира засегнатите пензионери од МВР дека наскоро треба да бидат донесени дополнителни измени во Законот за внатрешни работи, со цел со усогласувањето на пензиите да бидат опфатени и корисниците на старосни пензии кои правото го оствариле со стаж покус од 40 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close