Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Парли: Франција во 2021 година очекува одлука од Хрватска за воените авиони

Франција ја чека проценката на хрватската техничка комисија за француските борбени авиони Рафал и се надева дека ќе ја знае конечната одлука на хрватските власти во 2021 година за тоа со какви авиони ќе биде заменета воената воздушна флота, изјави денеска француската министерка за одбрана Флоренс Парли

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close