0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Парламентот во Турција усвои амандман на закон за надгледување групи од граѓанското општество

Турскиот Парламент синоќа усвои амандман на законот, со кој ќе се зајакне владиниот надзор врз групите на граѓанското општество, иако организациите за човекови права предупредуваа дека законот ќе ги крши правата на тие групи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close