Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Парламентот во Ерменија не ја прекина воената состојба во државата

„Триесет и шест пратеници гласаа „за“ укинување на воената состојба, 56 пратеници беа „против“. Одлуката не беше усвоена“, ги сумираше резултатите заменик-претседателот на Парламентот, Ален Симонијан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close