0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Парламентарното мнозинство ќе продолжи да расте, вели генералниот секретар на СДСМ

Парламентарното мнозинство ќе продолжи да расте и да работи и во наредниот период, изјави вечерва Љупчо Николовски во својство на генерален секретар на СДСМ.  Во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма, одговарајќи на прашања во својство на генерален секретар на партијата, рече дека се е во ред со парламентарното мнозинство. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close