0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Парламентарните партии не отстапуваат од ставовите за онлајн работење на пратениците со Ковид-19

Парламентарните партии и денеска останаа на своите ставови во однос на можноста пратеници со Ковид-19 или во изолација со решение да можат онлајн да се изјаснуваат на седници и на работни тела - владејачките партии сакаат предлогот за дополнување на Деловникот да се изгласа и смета дека е неопходен, опозицијата дека е противуставно и дека 62 пратеници не се доволни за функционално Собрание. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close