СветСвет.Портал

Парламентарните избори во Кувајт

Во Кувајт денеска се одржуваат парламентарни избори во услови на најголема економска криза во последните неколку децении, што претставува предизвик за често турбулентниот однос на Владата кон Парламентот, кого го обвинува за блокирање на реформите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close