ЕвропаЕвропа.Портал

Парламентарните избори во Германија ќе се одржат на 26 септември следната година

Германската Влада денеска донесе одлука парламентарните избори да се одржат на 26 септември следната година, изјави портпаролката на Владата Мартина Фиц.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close