0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Парламентарна комисија ќе го преиспитува владеењето во Бугарија во последните 10 години

Новоформираниот бугарски Парламент денеска со 214 гласа „за“ ја донесе одлуката за формирање парламентарна комисија за истражување на злоупотребите и погрешното трошење средства од бугарските влади, министерствата, државни органи, претпријатија и компании со повеќе од 50 проценти државно учество во нивниот капитал во последните 10 години, јавува дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close