Дописници СветЕвропа

Париз потврдува дека ќе биде наплатен данокот Гафа во 2020 година и покрај заканите за американски санкции

Данокот за дигиталните гиганти – Гафа ќе се наплаќа во 2020 година, потврди во средата француското Министерство за економија, и покрај заканите за американски репресалии на француски производи  во висина од 1,3 милијарди долари, вклучувајќи рачни чанти и козметика, јави дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close