ЕвропаЕвропа.Портал

Париз: Москва да ги отстрани нејаснотиите за примирјето во Нагорно-Карабах и улогата на Турција

Францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив ле Дријан ја повика денеска Русија да ги отстрани нејаснотиите поврзани за примирјето во Нагорно-Карабах, посебно за улогата на Турција и странските борци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close