Дописници СветЕвропа

Париз и Лондон ја потврдија соработката на високо ниво во областа на безбедноста и одбраната

Денеска се одржаа-француско-британски билатерални консултации на високо ниво во формат „2 + 2“ – министри за надворешни работи и министри за одбрана – во единствена рамка на Договорот од Ланкастер Хаус од 2010 година и засновани на конвергенција на интересите во безбедноста и одбраната, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close