Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Париз го поздрави изборот на Хрватска за купување на француските борбени авиони „Рафал“

Изборот на Хрватска е избор на суверенитет, решително европски. „Рафал“ е исклучително моќен и модерен авион, совршено способен да го заштити хрватското население, територија и интереси. Фактот дека една европска земја ја избира понудата на друга европска земја е силен знак што го надминува симболот. Ги градиме, тула по тула, основите на европската стратешка култура, рече Флоранс Парли.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close