Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Париз ги повика Еревен и Баку на прекин на непријателствата

Франција е крајно загрижена за оваа конфронтација, изјави портпаролот на Министерството за надворешни работи на Франција, Агнес Бон дер Мил, чија земја, заедно со САД и Русија, е претседател на Минската група, медијаторот меѓу Ерменија и Азербејџан.

Back to top button
Close
Close