Дописници СветЕвропа

Париз ја повика меѓународната заедница да пронајде вакцина против коронавирусот

На интернет страницата на Елисејската палата, францускиот претседател Емануел Макрон го потврди своето учество утре на „големата онлајн донаторска конференција“. Тој притоа ги повика другите земји во светот да се приклучат кон оваа „мобилизација“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close