Дописници МКДОпштински вести

Парите предвидени за новогодишно украсување на Неготино, ќе се донираат во Ковид центарот при Здравствениот дом

Поради состојбата со пандемијата од коронавирусот во државата, а воедно и Општина Неготино, годинава одлучивме дел од средствата кои беа предвидени за украсување на општината по повод Новогодишните празници, да ги донираме за Ковид одделението во ЈЗУ „Здравствен дом“ Неготино. Вака попладнево информираше неготинскиот градоначалник Тони Делков на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close