0_Web_AktualeEvropëEvropë.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Parisi e pret Pompeon, por tani më sheh drejt Bajdenit

Presidenti francez Emanuel Makron sot do ta presë në bisedime shefin e diplomacisë amerikane Majk Pompeo, i cili ende nuk e pranon humbjen e Donald Trampit, por Parisi tani më është kthyer ndaj marrëdhënieve me presidentin e ardhshëm të SHBA-së, Xho Bajden. Biseda duhet të jetë diskrete, larg mikrofoneve, njëjtë si mes Majk Pompeos dhe kolegut të tij Zhan Iv Le Drian, njofton korrespondenti i MIA-s.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close