0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Парични казни за четири лица од Скопје поради непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе предлози за казнени налози против четири лица за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, согласно член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close