0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Парична казна за тројца велешани поради непостапување по здравствени прописи​

Основното јавно обвинителство  Велес до Основен суд Велес поднесе предлози за издавање на казнен налог против три лица за кривично дело „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close