ЗанимливостиМагазин

Паричето.мк – Виртуелно вртење на пита со паричка

Стефан Алексиќ од тимот на Challenger  креираше дигитална платформа Паричето.мк, преку која на безбеден начин секој ќе може да врти пита со паричка со своето друштво или семејство.

Скопје, 5 јануари 2021 (МИА) – Стефан Алексиќ од тимот на Challenger  креираше дигитална платформа Паричето.мк, преку која на безбеден начин секој ќе може да врти пита со паричка со своето друштво или семејство.

– Сакам луѓето безбедно да ги прославуваат празниците. Чуствувам дека сме при крај со кризава ама мора да издржиме уште малку. Се надевам дека апликацијава ќе им помогне на сите оние кои не можат да седнат на заедничка маса на престојните празници, посочи Алексиќ .

Платформата нема ограничен број на учесници во делење на питата, но досега е тестирана со најмногу 40 корисници. Платформата фунционира на тој начин што се внесуваат имињата на луѓето со кои сакате да ја поделите виртуелната пита, по што се извлекува дел. ки/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close