Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite, kryesisht në pjesët perëndimore, do të ketë vranësira lokale, të përcjellura me të reshura të shiut, bubullimë dhe erë të përforcuar.

Shkup, 28 qershor 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite, kryesisht në pjesët perëndimore, do të ketë vranësira lokale, të përcjellura me të reshura të shiut, bubullimë dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 12 deri 20 gradë Celsius.

UV-indeksi do të jetë 8

Në Shkup mot me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë vranësira lokale, të përcjellura me të reshura të shiut, bubullimë dhe erë të përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 16, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 34 gradë Celsius.

Prej ditës së hënë moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura të ditës, të cilat gjithkund do të jenë mbi 30 gradë Ceslius. Temperatura maksimale ditore do të arrijë deri 39 gradë Celsius.

Back to top button
Close
Close