Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti  do të jetë me diell deri në vranësira mesatare. Pasdite do të ketë shi lokal, ndërsa vende-vende do të ketë shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, veçanërisht në pjesët lindore. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi perëndimor. UV = 7.

Shkup, 7 qershor 2020 (MIA) – Moti  do të jetë me diell deri në vranësira mesatare. Pasdite do të ketë shi lokal, ndërsa vende-vende do të ketë shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, veçanërisht në pjesët lindore. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi perëndimor. UV = 7.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej nëntë deri 16 gradë, ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej 19 deri 29 gradë.

Në Shkup moto do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare, pasdite do të ketë shi lokal. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi perëndimor. UV = 7.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 13 gradë, ndërsa ajo e ditës  deri 28 gradë.

Temperatura minimale do të jetë 13 ndërsa maksimale do të arrijë në 24 gradë Celsius.

Ditëve në vijim  moti në orët e paradites do të jetë  me diell me vranësira mesatare, ndërsa pasdite do të ketë paraqitje lokale të paqëndrueshmërisë me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Kushte për paqëndrueshmëri  të ndjekur me procese më intensive do të ketë të martën.

 

Back to top button
Close
Close