Parashkimi i motitUncategorized

Parashikimi i motit

Moti do jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Në orët e mesditës do të ketë paraqitje të reshjeve lokale të shiut, kohë pas kohe të rrëmbyeshme të shoqëruara me bubullima. Do të fryejë erë mesatare deri të përforcuar kryesisht veriore, më e shprehur përgjatë Vardarit.

Shkup, 2 qershor 2020 (MIA) – Moti do jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Në orët e mesditës do të ketë paraqitje të reshjeve lokale të shiut, kohë pas kohe të rrëmbyeshme të shoqëruara me bubullima. Do të fryejë erë mesatare deri të përforcuar kryesisht veriore, më e shprehur përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej pesë deri 14 gradë Celsius, ndërsa temperatura ditore prej 13 deri 24 gradë Celsius. UV=7.

Në Shkup, paradite mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa në orët e mesditës vranësirat do të rriten dhe do të paraqitje të reshjeve lokale të shiut, kohë pas kohe me intensitet të rrëmbyeshëm. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor i cili do të përforcohet kohë pas kohe.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 11 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 21 gradë Celsius.

Nga e mërkura vijon periudhë e motit më të ngrohtë, do të jetë më stabil, por do të ketë paraqitje të izoluar të vranësirave jostabile me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close