Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite në disa vende jostabil, me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Shkup, 31 maj 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite në disa vende jostabil, me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 5 deri në 13, ndërsa ajo prej 16 deri në 24 gradë.

UV indeksi do të jetë 6.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite jostabil, me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 9, ndërsa e ditës do të arrijë deri në 22 gradë.

Vazhdon periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme me shi të kohëpaskohshëm lokal të shiut dhe me temperatura ditore mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Në orët e pasdites në disa vende moti do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Pastaj pason mot më stabil dhe më i ngrohtë

Back to top button
Close
Close