Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit. Pasdite dhe nga fundi i ditës në vend do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Shkup, 30 maj 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit. Pasdite dhe nga fundi i ditës në vend do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 3 deri në 11, ndërsa ajo prej 17 deri në 25 gradë.

UV indeksi do të jetë 7.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit. Pasdite dhe nga fundi i ditës moti do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 8 ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 22 gradë.

Vazhdon periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme me shi të kohëpaskohshëm lokal të shiut dhe me temperatura ditore mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Në orët e pasdites në disa vende moti do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Më shumë reshje do të ketë të dielën.

Back to top button
Close
Close