Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me reshje të përkohshme të shiut, pasdite me bubullima të rralla. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar veriore, veçanërisht e shprehur përgjatë Vardarit.

Shkup, 28 maj 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me reshje të përkohshme të shiut, pasdite me bubullima të rralla. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar veriore, veçanërisht e shprehur përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 4 deri 13, ndërsa ajo e ditës prej 15 deri 23 gradë.

UV-indeksi do të jetë 6.

Në Shkup mot i ndryshueshëm me vranësira me reshje të përkohshme të shiut. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar veriore. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 10, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 19 gradë.

Vazhdon periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira me reshje të përkohshme të shiut dhe me temperatura nën mesatare ditore. Në orët e pasdites në disa vende moti do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe paraqitje të bubullimave.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close