Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

– Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira mesatare. Kah fundi i ditës në pjesët verilindore do të ketë shi lokal. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare jugperëndimore, ndërsa në pjesët perëndimore erë mesatare deri e përforcuar perëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 21 deri në 29 gradë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close