Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti do të jetë kryesisht i vranët dhe më i freskët me reshje të shiut. Në disa vende do të jenë më të rrëmbyeshme, të përcjella me paraqitje të bubullimave. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare jugore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 13 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 14 deri në 23 gradë.

Back to top button
Close
Close