Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti do të jetë I matur, I ndryshueshëm dhe dukshëm me vranësira. Në pjesët e skajshme perëndimore dhe lindore do të ketë kushte për reshje të shkurta të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor, ndërsa në pjesët perëndimore kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri 15 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 18 deri 26 gradë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close