Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryej erë e dobët deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugor.

Shkup, 13 shkurt 2020 (MIA) – Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryej erë e dobët deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus një deri tre gradë, ndërsa ajo e ditës prej pesë deri 15 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryejë erë e dobët deri mesatare veriore kryesisht nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të arrij deri minus tre gradë ndërsa ajo e ditës deri 11 gradë Celsius.

Nën ndikimin e një vale të lagësht të premten do të ketë reshje të shiut, ndërsa nëpër male të borës. Në orët e mbrëmjes kushtet për reshje të përkohshme të borës do të ketë edhe vendet më të larta. Gjatë natës dhe të shtunën do të fryej erë mesatare deri e përforcuar veriore. Nga e diela temperaturat e ditës do të jenë në rritje.

Back to top button
Close
Close