Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe erë të dobët jugore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 12 deri në minus 4, ndërsa ajo e ditës prej 4 deri në 12 gradë Celsius.

Shkup, 9 shkurt 2020 (MIA) – Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe erë të dobët jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 12 deri në minus 4, ndërsa ajo e ditës prej 4 deri në 12 gradë Celsius.

Në Shkup moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell me erë të dobët jugore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në minus 6 gradë, ndërsa ajo e ditës do të jetë deri në 9 gradë celsius.

Nga e hëna do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa nga e marta në pjesët veriore dhe perëndimore do të ketë kushte për shi lokal. Temperatura e ditës deri të mërkurën do të jetë në rritje.

Back to top button
Close
Close