Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell me erë të dobët deri në mesatare jugore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 10 deri në 0, ndërsa ajo e ditës prej 7 deri në 12 gradë Celsius.

Shkup, 24 janar 2020 (MIA) – Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell me erë të dobët deri në mesatare jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 10 deri në 0, ndërsa ajo e ditës prej 7 deri në 12 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në minus 6 ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 7 gradë Celsius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Të dielën nga mesi i ditës drejt natës dhe të hënë do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në vendet më të larta borë, Nga e diela temperaturat e mëngjesit do të rriten.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close