Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale deri mesatare. Do të ketë erë të matur dhe herë pas here erë të fortë veriore përgjatë Vardarit.

Shkup, 23 janar 2020 (MIA) – Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale deri mesatare. Do të ketë erë të matur dhe herë pas here erë të fortë veriore përgjatë Vardarit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga minus 7 deri 0 gradë, ndërsa temperatura ditore nga 5 deri 11 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare, si dhe me erë të dobët me drejtim nga veriu.Temperatura e mëngjesit do të bie deri në minus 3 gradë, ndërsa temperatura ditore do të arrin deri në 7 gradë.

Moti gjatë fundjavës do të jetë i ndryshueshëm. Të dielën do të ketë reshje të shiut.

Back to top button
Close
Close