Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa nëpër fushëgropa me mjegull dhe me vranësira të vogla. Në pjesët juglindore do të fryjë erë e dobët deri më mesatare nga drejtimi juglindor.

Shkup, 18 janar 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa nëpër fushëgropa me mjegull dhe me vranësira të vogla. Në pjesët juglindore do të fryjë erë e dobët deri më mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në minus shtatë gradë, ndërsa e ditës prej një deri në nëntë gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të vogla.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri minus pesë gradë, ndërsa e ditës deri katër gradë.

Të dielën moti do të jetë dukshëm më i vranët, ndërsa lokalisht, në viset më të larta dhe male do të ketë kushte për reshje të kohëpaskohshme të borës. Nga e hëna pritet mot stabil me erë të dobët deri mesatare veriore.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close