Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut, në mëngjes do të jetë i kthjellët dhe i ftohtë, gjatë ditës me diel dhe me kushte të vogla për mjegull në mëngjes në disa lugina.

Shkup, 10 janar 2020 (MIA) – Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut, në mëngjes do të jetë i kthjellët dhe i ftohtë, gjatë ditës me diel dhe me kushte të vogla për mjegull në mëngjes në disa lugina.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 10 deri minus 1, ndërsa ajo e ditës prej 6 deri 13 gradë Celsius.

Në Shkup, mëngjesi do të jetë i ftohtë, me mjegull, gjatë ditës me diell. Temperatura e mëngjesit do të lëviz deri minus 7, ndërsa ajo e ditës deri 8 gradë Celsius.

Gjatë fundjavës do të ketë rritje të vranësirave me erë të matur nga veriu. Në disa vende më të ulëta do të ketë shi të dobët, ndërsa në male borë. Pastaj do të ketë mot stabil me kushte për paraqitjen e mjegullës në disa lugina. oxh/

 

Back to top button
Close
Close