0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeShoqëri

Pas mjegullës së mëngjesit, mot stabil dhe më i ngrohtë

- Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira. Reshje të reja të shiut priten nga enjtja.

Shkup, 15 dhjetor 2019 (MIA) – Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira. Reshje të reja të shiut priten nga enjtja.

Për sot sinoptikët paralajmërojnë mot të ndryshueshëm me vranësira me temperatura të mëngjesit prej -4 до 4 gradë dhe temperatura ditore prej 8 deri në 16 gradë.

Në ditët në vijim deri të enjten do të ketë rritje të temperaturës ditore e cila do të rritet deri në 17 gradë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close