Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë nën ndikimin e një vale të lagësht dhe të ftohtë dhe do të ketë reshje të shiut, të cilat në disa vendet do të jenë vërshuese (mbi 25 l/m2). Në male reshjet do të jenë të borës. Gjatë ditës reshjet do të kalojnë nga shi në borë dhe në disa vende të ulëta do të formohet mbulesë e hollë dëbore.

Shkup, 1 prill 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë nën ndikimin e një vale të lagësht dhe të ftohtë dhe do të ketë reshje të shiut, të cilat në disa vendet do të jenë vërshuese (mbi 25 l/m2). Në male reshjet do të jenë të borës. Gjatë ditës reshjet do të kalojnë nga shi në borë dhe në disa vende të ulëta do të formohet mbulesë e hollë dëbore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus pesë deri në tre gradë, ndërsa ajo e ditës prej minus dy deri në 6 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë kthjellët me reshje shiu dhe dëbore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në zero, ndërsa temperatura e ditës do të arrijë deri në 4 gradë.

Të enjten dhe të premten do të mbajë mot i qëndrueshëm me temperatura minimale në pjesën më të madhe të vendit nën zero. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close