Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti paradite në vend do të jetë me vranësira, nëpër lugina me mjegull, ndërsa pasdite me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha me diell. Në pjesët e skajshme jugore do të ketë kushte për reshje të dobëta shiu. Në pjesët perëndimore do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor.

Back to top button
Close
Close