Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal, veçmas në pjesët jugore. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior.

Shkup, 28 mars 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal, veçmas në pjesët jugore. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus një deri gjashtë gradë, ndërsa ajo e ditës prej tre deri 13 gradë Celsius.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 5 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 11 gradë.

Të dielën dhe fillim të javës së ardhshme do të ketë stabilizim të motit me rritje të temperaturës ditore.

 

 

 

Back to top button
Close
Close