Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, më i freskët dhe me erë, që nga orët e mëngjesit me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Vende-vende, proceset do të jenë në formë më intensive të motit të lig lokal me reshje të rrëmbyeshme (mbi 30 l/m2), bubullima, erë të fuqishme (mbi 80km/orë) dhe kushte për dukuri të breshrit. Nga fundi i ditës moti do të stabilizohet. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri 19 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 18 deri 25 gradë Celsius.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close