0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeParashkimi i motitShoqëri

Mot me diell dhe i ngrohtë, pasdite shi i rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite mot jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar. Indeksi i UV do të jetë, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Shkup, 24 gusht 2020 (MIA) – Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite mot jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar. Indeksi i UV do të jetë, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 13 deri 20 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës prej 25 deri 36 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa pasdite do të jetë jostabil me reshje lokale të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 17 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 32 gradë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close