Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli dhe  jostabil me shi lokal të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Shkup, 9 gusht 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe  jostabil me shi lokal të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 14 deri në 21 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 22 deri në 32 gradë.

UV indeksi do të jetë 7.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha dielli dhe shi të përkohshëm e të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 29 gradë Celsius.

Nga e hëna do të mbizotërojë mot me diell dhe më i ngrohtë, ndërsa në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut dhe bubullimave.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close