Svet.SlajderСветСвет.Портал

Парадата на гордоста во Њу Делхи

Повеќе од илјада припадници на ЛГБТ заедницата и нивни приврзаници денеска прошетаат низ Њу Дехи, прославувајќи ја сексуалната различност во Индија

Back to top button
Close
Close