0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Папата започнува канонизација на таткото на модерната ЕУ, Роберт Шуман

Папата Франциск го става францускиот државник Роберт Шуман, еден од основачите на модерна Европа, на патот кон канонизација во Римокатоличката црква, пренесува Би-Би-Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close