Svet.SlajderСветСвет.Портал

Папата пристигна во прва посета на Ирак

Папата Франциск денеска пристигна во Ирак, што е прва посета на поглаварот на Римокатоличката црква во земјата, но и прва посета во странство од почетокот на пандемијата на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close