Svet.SlajderЕвропа

Папата повика на смирување на тензиите меѓу Русија и Украина

Папата Франциск изрази загриженост за неодамнешното трупање руски војници во близина на границата со Украина и повика на напори за смирување на тензиите во седумгодишниот конфликт во источна Украина, каде украинската армија се бори против бунтовниците поддржани од Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close