ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Папата Франциск во Будимпешта се сретна со Орбан

Папата Франциск денеска се сретна со унгарскиот премиер Виктор Орбан во рамки на неговата кратка посета на Унгарија.

Back to top button
Close
Close