0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Папата Франциск во светиот град Наџаф, во Ирак, се сретна со шиитскиот духовен лидер Систани

Средбата на папата Франциск и Систани во светиот град Наџаф, за време на оваа многу ризична турнеја на папата во Ирак, претставува прва и историска средба на папа и највисок шиитски духовен водач. Државната телевизија Ехбарија го покажа големиот конвој на папата како се движи низ Наџаф, додека децата стоеја покрај патот веејќи со ирачки и ватикански знамиња, пренесуваат британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close