ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Папата Франциск во септември во посета на Унгарија и Словачка

Папата Франциск денеска, за време на обраќањето пред верниците на плоштадот Св. Петар во Ватикан, најави дека планира да ги посети Унгарија и Словачка во септември.

Back to top button
Close
Close