ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Папата Франциск пристигна во четиридневна посета на Словачка

Папата Франциск денеска, по кратката посета на Будимпешта, пристигна во Словачка во четиридневна официјална посета на земјата, каде што ќе се сретне со преживеаните од холокаустот и припадниците на ромската заедница.

Back to top button
Close
Close